+90(542)390 50 70

Sosyal Medyada Biz}

PREFABRİK TAVUK KÜMES

PREFABRİK TAVUK KÜMES

Avrupa Birliği Standartlarına uygun Prefabrik tavuk kümes kurulumu yapan köklü deneyimli bir firmayız. 1999 Yılından bugüne salma (gezen) yumurta tavukçuluğu na uygun köy tavuğu / yarka satışı yapmakta olan firmamız çadır tavuk kümesi & prefabrik tavuk kümes kurulumunda da büyük hassasiyet göstermektedir. Örneğin kurdurduğumuz tüm tavuk kümeslerimizde öncelikli olarak terleme, nem, rutubete ve cereyan oluşumunu karşı gerekli önlemleri maksimum düzeyde alırız. Böylelikle tavuklarımızın sağlığını bozan en önemli etkenleri ortadan kaldırmış oluruz. Devlet Kredilerine ve TC Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatına uygun olarak prefabrik kümes kurulumlarımızı kısa sürede gerçekleştiriyoruz.

Prefabrik tavuk kümes kurulumlarımızda yan cephe çelik kaplama panel özel yalıtımlı malzemeden oluşmaktadır. Çatı kısmı sandviç panel pencereler ısı yalıtım sistemli olup nem , rutubet ve havasızlık oluşumuna karşı özel malzemeden oluşmaktadır. Tavuk çıkışları ise hidroliktir fan ve ışıklandırma sistemi ise tavuk sağlığı ve bakımı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Yemlik, üst kısmı profil borudan oluşan otomatik suluk yumurta kırılmasını ve kirlenmesini önleyen galvenizli malzemeden oluşan folluk tüneklik + kdv dahildir. Prefabrik kümes kurulumlarımız vardır.

Prefabrik tavuk kümes kurulumlarımızda özellikle hassasiyet gösterdiğimiz konuların başında terleme, nem, rutubet ve havasızlık yaratacak sebepleri göz önünde bulundurmaktır. Çünkü tavuk sağlığı için bulunduğu kapalı alan yani kümes terleme ,nem, rutubet yapması büyük sıkıntılara yol açacaktır.

Alt zemin müşteriye aittir. Ortalama 20 cm alt zemin beton kalınlığıdır. İstenilen ölçülerde prefabrik tavuk kümesi ve yine kanatlı hayvan kümesleri hindi, kaz, ördek, broiler tavuk ve büyütme civciv kümesinin yanı sıra büyükbaş , küçükbaş hayvan barınağı depo kurulumlarımızda istenilen ölçü ve ebatta kurulum yapmaktayız.

Ülkemizin 81 iline ilçesine köylerine sipariş verdiğiniz tüm adreslere kısa sürede istenilen ebatlarda prefabrik tavuk kümesi kurulumu BALKÜMES firma güvencesi altında yapılmaktadır. Bizim için önce müşteri memnuniyeti gelmektedir diyoruz ve de 3 yıl sizinle birlikte yol aldıktan sonra yumurta verimi düşen tavuklarınızı yani halk dilinde çıkma tavuk diye tabir edildiği andan itibaren bire bir ücretsiz yarka ile değişim yapmaktayız.

Avrupa birliği 2017 de çıkardığı yasa ile kafes yumurta üretimini ve satışını yasaklamıştır. Kafes sistemi ile üretilen tavuk yumurtası n bilimsel olarak sağlık yönünden yarar yerine zarar sağladığı kanıtlamışlardır. Son yıllarda Dünya Sağlık Örgütleri ve de Sivil Savunma Örgütlerinin kafes sistemi yumurta üretiminin zararlarına dikkat çekmesi birçok insanın bilinçlenmesine yol açmıştır. Salma tavuk yumurtası n gerek lezzeti gerek besleyiciliği anne sütünden sonra en yararlı yiyecek olduğu bilinmektedir. Özellikle çocuk sağlığında beyin gelişiminde farklı yeri ve önemi bulunan yumurta sağlıklı bir yerden seçilmeli ve mutlaka gezen tavuk köy yumurtası olarak bol bol tüketilmelidir.

TAVUK ÇADIRLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

0 0 vote
Article Rating
6.368 kez görüntülendi
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x